Dotační programy 2014

Zateplení stropu zevnitř

Potřebujete nutně zredukovat náklady na vytápění? Potřebujete zvýšit tepelnou pohodu v domácnosti? Pak je na čase, abyste se začali zajímat o zateplení svého domu. Pokud jde o stěny a podlahy, ty jsou zateplovány často už při samotné stavbě. V současné době je velmi populární foukaná izolace, která představuje poměrně jednoduchý způsob aplikace. Na stropy je ale stále častěji zapomínáno, ale mohou to být právě stropy, které představují poměrně vysoký únik tepla. Jak ale izolovat strop, abyste se do budoucna navždy vyhnuli vysoké spotřebě energií?

Zateplení stropu představuje sice poměrně náročnou práci z hlediska realizace a pochopitelně jde i o finančně náročnou záležitost.

Zateplení stropu je možné realizovat hned dvěma různými způsoby, přičemž vždy je vhodné konzultovat s odborníkem, jaká varianta je právě vhodná pro váš rodinný dům, případně byt.

Zateplení stropů s pomocí sníženým podhledem

Snížené podhledy jsou v tomto případě aplikovány na spodní stranu stropu. Jedná se o speciální izolační desky, které se přichycují ke stropu a je zde nutné použití ještě izolační minerální vaty, kterou je nutné aplikovat hlavně z důvodu požární bezpečnosti. V tomto případě je ale velkou nevýhodou, že dochází ke snížení stropu v celé místnosti a to až o několik centimetrů. Výrazně se tak tato stavební úprava, i když je považována za jednu z nejlepších variant, podepisuje na velikosti jednotlivých místností.

Zateplení stropů z podlahy půdy 

Jde o formu zateplení, která není tak často realizována. Je totiž nutné, aby byly stropy izolovány prostřednictvím půdních prostorů, respektive se bude jednat o izolaci podlah na půdě. V tomto případě je ale nutné, aby byly nejen zvoleny velmi kvalitní a poměrně drahé izolační materiály, ale navíc půda nesmí být obyvatelná.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jak zateplit stropy a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.