Dotační programy 2014

Dotace na rekonstrukci

Rekonstrukce je mnohdy daleko finančně nákladnější, než například výstavba nového objektu. Ačkoli si majitelé z počátku myslí, že půjde vše jako na drátkách, opak je ve většině případů pravdou a postupně se v objektu začnou objevovat místa, na kterých je třeba zapracovat daleko více, než se původně předpokládalo. Na takové situace většinou není připraven nikdo z nás a co do peněz je pak situace až dvakrát nákladnější, než byl původní rozpočet. Když už začnete s rekonstrukcí, je dobré se pustiti do více věcí najednou, než se pak k některé, mnohdy velmi nepříjemné činnosti, vracet.

Pokud jde o dotační programy, v letošním roce je jich spousta a během budoucích let se očekává, že tomu bude zrovna tak. Nemusí se totiž jednat jen o program Zelená úsporám, který je ale pravděpodobně nejvíce známý. V České republice je v současnosti spuštěn i dotační program EU nebo dotace pro jednotlivé obce a města a jejich veřejné budovy. Dotaci na rekonstrukci je možné získat, ale pochopitelně jen v některých případech a za splnění veškerých podmínek, které jsou poměrně přísné. Vždy je ale nutné hledět na podmínky daného dotačního programu, které se mohou lišit a obsahovat různé formy dotační podpory.

Jedná-li se o program Zelená úsporám, v současné době je možné žádat jen o dotaci na rodinné domy. Nejedná se ale o dotaci na rekonstrukci bytového jádra, ale například o dotace na výměnu oken, zateplení obvodových stěn a střech, podlahy na terénu, výměnu výplní stavebních otvorů nebo kompletního zateplení rodinného domu.

Více méně všechny dotaci fungují na zcela stejném principu, že čím více jste schopni snížit energetickou náročnost budovy, tím vyšší je finanční podpora a přiznaná dotace na rekonstrukci rodinného domu.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pro rodinné domy a označen , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.