Dotační programy 2014

Zateplení fasády svépomocí

Pokud jde o zateplení, vždy se jedná o poměrně náročnou práci, kterou rozhodně není dobré provádět zcela bez zkušeností. Pochopitelně se na internetu dá najít celá řada návodů, dokonce i videonávodů, na jejichž základě je možné snadno a rychle stanovit postup práce, který následně přenesete do reality.

Zateplení fasády ale není tak jednoduché, jak to na první pohled může vypadat na videu a navíc se během realizace mohou objevit problémy, které vyřeší nebo s jejich nápravou poradí pouze ten, kdo v dané profesi pracuje. Máte-li ovšem zkušenosti, není důvod, abyste realizaci zateplení fasády rodinného domu přenechávali specializované firmě a tak se vystavili daleko vyšším nákladům, ale vše si můžete zajistit zcela sami.

Největší problém při realizaci svépomocí představuje lešení, které rozhodně nemá doma v garáži každý z nás. Jak tedy naložit s tímto drobným, ale velmi podstatným problémem?

Chybí-li lešení, problém je na světě, protože není možné fasádu dodělat i do vrchních pater domu. Minimálně jedno patro lešení tak bude bezpochyby potřeba, aby bylo možné i celou práci dotáhnout do konce. Obrátit se proto můžete na některé firmy, které pronajímají lešení na smluvenou dobu. Nejedná se přitom o žádné horentní sumy, které budete muset za pronájem lešení zaplatit. Nelze navíc zapomínat ani na to, že zateplení fasády s následným nátěrem netrvá několik měsíců, ale pouze několik dní. Obraťte se proto na nejbližší společnost ve vašem okolí a pronajměte si lešení na minimálně tři dny.

Otázka, za jak dlouhou dobu je možné realizovat zateplení fasády s následným finálním nátěrem, je neurčitá. Záleží hlavně na tom, jak velká je plocha pro zateplení a také, jaká je přízeň počasí.

Nezapomínejte, že konečný nátěr je možné nanášet jen za určitého počasí, což je vhodné předem zjistit. Snadno by se vám pak mohly na fasádě udělat fleky.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Realizace zateplení a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.