Dotační programy 2014

Zateplení fasád

Fasáda je naprosto nezbytnou součástí každého rodinného domu. Ačkoli zateplení pod finálním nátěrem není vůbec vidět a zdá se tak být pro některé majitele domů naprosto zbytečnou věcí a hlavně si pod ní představují jen vyhozené peníze, opak je v tomto případě pravdou. Každý z nás by si měl dát velmi záležet na tom, aby bylo zateplení fasády zrealizováno naprosto správně a podle stanovených technologických postupů.

Pokud jde o finální nátěr, na něm rovněž velmi záleží a to nejen z hlediska kvality a životnosti, ale i z hlediska vhodných barev. Barva fasády by měla být příjemná už na první pohled, návštěvníka by měla doslova přivítat a i na vás samotné by měla barva působit velmi dobrým dojmem. Volbou špatné, například příliš křiklavé barvy, byste mohli dosáhnout toho, že se sami na svůj dům ani nebudete moct podívat. Zpět ale k izolaci, která je nezbytnou součástí každého domu.

Aby bylo možné izolaci dobře položit je nutné, aby byl vhodně připraven podklad, respektive vnější strana rodinného domu.

Podklad tedy musí být naprosto čistý, zbavený prachu a různých nečistot – například zbytků hlíny a mnoho dalšího, nesmí se na podkladu objevovat ani žádná vlhkost nebo dokonce mastnota. Na přípravě podkladu je dobré dát si skutečně záležet, protože každá i malá chyba by se mohla odrazit na nesprávném provedení zateplení fasády. Poté, co je povrch dokonale připraven, může se začít klást izolační materiál, který je vhodné pokládat zespodu nahoru a to po celém vnějším obvodu rodinného domu. Izolace je na dům lepena, na což si rovněž dejte pozor a následně materiál ukotvěte prostřednictvím hmoždinek. Nakonec se už zarovnají jen některé rohy a ostré hrany a přechází se na finální úpravu.

Realizaci zateplení fasády rozhodně není dobré provádět bez zkušeností.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zateplení bytových domů a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.