Podle čeho vybrat postel do dětského pokoje?

Vaše ratolest vyrostla z postýlky a před vámi je nelehký úkol – výběr a nákup dětské postele. Přemýšlíte nad tím, jaký druh postele vybrat? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Klasická postel nebo menší verze?

Jedním z důležitých parametrů při výběru postele je její rozměr. Možná se rozhodujete, zda pořídit postel klasickou nebo její menší model. Nechcete-li hned pořizovat postel klasickou, volte délku podle výšky dítěte. Vždy by však měla být o něco delší. Nevýhodou zmenšených modelů je fakt, že je budete muset stejně za nějakou dobu zase vyměnit s tím, jak vaše dítě poroste.

Také na materiálu záleží

Vybírat můžete hned z několika různých materiálů – masiv, dřevotříska a lamino, kov nebo čalounění.

Postel z masivu bývá považována za velmi kvalitní kousek. Je vyrobená z materiálu přírodního původu a je ideální volbou i pro alergiky. Má dlouhou životnost. Kvalitní postele z masivu nabízí společnost PURTEX.

Dřevotříska a lamino mají vyšší tvrdost, ale kratší životnost. Patří mezi cenově dostupné.

Kované postele mají velmi dlouhou životnost, jsou velmi odolné. Lze je pořídit i do domácnosti s alergikem. Je to spíše vhodná volba pro studenty, nikoli pro menší děti.

Čalouněné postele představují cenově dostupnou variantu. Nejsou však dobrou volbou pro alergiky. Mají kratší životnost. Nelze v nich vyměnit matraci.

Důležitou roli hraje matrace

Neodmyslitelnou součást každé postele představuje matrace. I na ní záleží, jak moc bude váš spánek kvalitní. Klinicky hodnocené matrace nabízí již výše zmiňovaná společnost PURTEX. Při výrobě používá nejmodernější technologie a materiály, které jsou testované a mají certifikát podle evropské normy ÖKO-TEX. V nabídce naleznete matrace PUR, pružinové, taštičkové a další.

Příjemný spánek a pohodlí poskytují také zdravotní matrace.