Přemýšlíte, jaký typ plotu zvolit? Přinášíme vám hlavní pro a proti nejužívanějších možností

Volba oplocení se může na jednu stranu zdát jako poměrně dost jednoduchá záležitost, ale není tomu tak úplně pravda. Důvodem je už jenom ten fakt, že každý typ plotu má svoje jasné výhody a nevýhody, které tak mohou celé rozhodování ještě zásadně komplikovat. Ve všech ohledech ale většina plotů dokáže plnit svojí funkci opravdu dobře. Dnes vám tak přinášíme porovnání výhod a nevýhod, které jednotlivé populární plotové technologie mají.

Nejlevnější a nejdostupnější pletivové ploty

Začneme rozhodně od toho, co se dá bez nadsázky považovat jako ta nejjednodušší varianta. A tou jsou pletivové ploty. Samotná pletiva dokáží sice nabídnout o něco lepší cenu než jakákoliv jiná technologie, ale jsou spíše základním oplocením. Jak pletivo, tak i plotové sloupky kulaté, nedávají tak velkou míru soukromí a bezpečí. Jsou tak vhodné spíše jako oplocení zahrad, vyložené vymezení pozemku a podobně. Pro oplocení průmyslových areálů, nebo pozemků pro bydlení už nejsou tak ideální.

Moderní hliníkové designové ploty

Další možností jsou rozhodně hliníkové ploty, které jsou dnes snad tou nejpopulárnější možnou variantou. Ačkoliv jsou hliníkové, tak na pohled o hliník ani nezavadíte. Důvodem je, že jsou dělány ve speciální povrchové úpravě s opravdu věrnou imitací materiálů jako jsou různé typy dřeva nebo dokonce kamene. Design je tak zásadní přednost, kterou podporuje vysoká míra soukromí a zvýšená bezpečnost. Občas ale negativem mohu být ceny jako takové.

Průmyslová řešení s vysokou mírou bezpečí

Pokud je pro nás design vedlejší a nevadí nám ani menší míra soukromí, tak je tady ideální řešení v podobě svařovaných panelů. Dalo by se říci, že připomínají pletivové ploty, jenom s výrazně odlišnou strukturou. Pravda je, že svařované panely dokáží nabídnout opravdu vysokou míru bezpečí. Jejich silný průřez je odolný i proti technickým variantám poškození a schválně je navržena struktura plotu tak, aby nebyla šance se zachytnout. Pochopitelně cena je vyšší než u pletivových plotů a zrovna krásné nejsou, ale bezpečí vám přinesou bezkonkurenčně největší.