Typické prvky dřevostaveb, které z nich dělají tak moc oblíbenou konstrukci

Dřevostavby rozhodně neznamenají automaticky kompletně dřevěnou stavbu. Mohou v mnoha případech naopak signalizovat takový druh stavby, který je zcela naopak jenom v některých částech konstrukce zastoupen dřevěnými komponenty. Typicky se jedná o smrkové nebo borovicové trámy, které jsou známé svojí velkou výdrží a kvalitou.

Dnes se ale podíváme na takové prvky dřevostaveb, které jsou pro ně typické. A právě proto díky nim se tak dřevostavby stávají tak moc oblíbeným druhem konstrukce.

Mnohem nižší cena projektu

Už jenom projekt dřevostavby může být způsobem, jak můžete reálně ušetřit. Typicky totiž můžete mít jak dřevostavbu kompletně individuální, tak i dřevostavbu, která zcela naopak bude spíše jednou z mnoha předpřipravených variant. A právě předpřipravené varianty jsou tím způsobem, jak můžete levně, ale přitom kvalitně, získat vlastní nemovitost.

Rychlost zpracování projektu i stavby

Oproti mnohým dalším konstrukcím se mohou dřevostavby pochlubit velice rychlou kompletací a k tomu patřícímu zpracování projektu jako takového. V součtu jsou tak dřevostavby nejen levné, ale také opravdu překvapivě rychle postavené. A to i v případě, kdy je předmětem projekt patrové dřevostavby, která pochopitelně sama o sobě bude znamenat mnohem větší vytížení.

Možnost jednoduché personalizace

U spousty typů ekonomických staveb máte značně limitované možnosti, jak můžete upravit konstrukci podle svých představ. Většinou se totiž jedná o připravené domy a projekty, které jsou sice rychle postavené, a navíc i levné, ale musíte se jim přizpůsobovat.

To ale není případ dřevostaveb. Žádnou vzácností není, že se kompletuje projekt dřevostavby na klíč přesně podle přání klienta, která pochopitelně můžou být velice odlišná oproti původním plánům. Přitom se ale nemusíte bát problémů s výstavbou. Důvodem je, že většinou dokáže architekt vzít některý z blízkých návrhů a ten následně upravovat podle vašich potřeb. Stavba tak ztratí opravdu jenom drobnou část ze své výhodné ceny a rychlosti konstruování, ale získáte přitom plně personalizovanou domácnost.