Utíká vám z domu teplo? Kontrola fasády to odhalí

Máte podezření na tepelné úniky, ale netušíte, kudy teplo z vaší nemovitosti utíká? Okna, dveře i stropy už jste vyloučili? Pravděpodobným viníkem bude fasáda, respektive špatně provedené detaily při předchozí výstavbě nebo rekonstrukci. Termodiagnostika budov je naší doménou a rádi vám v DK Consult poradíme, jak problém vyřešit.

Kontrola provedených stavebních prací

Když je váš dům hotov, tedy postavený nebo kompletně zrekonstruovaný, bývá na řešení problémů pozdě. Jdou samozřejmě vyřešit, ale je to už finančně nákladné a někdy i poměrně složité. Vše přitom nejspíš zavinili nedbalí stavaři, kteří někde udělali chybu. Proto je už při samotné (pře)stavbě dobré dohlížet na ně, případně si sehnat odborný stavební dozor.

I k naší profesi patří kontrola provedených stavebních prací, takže vám pomůžeme rychle nalézt přesné místo úniku tepla a navrhnout nejlepší řešení. Nejsme teoretici, máme letité zkušenosti z praxe a odhalení tepelných mostů z obálky budovy je pro nás díky profesionálnímu vybavení hračkou.

Kontrola fasád

Někdy k odhalení tepelných mostů z obálky budovy dojde až později, když už je dům hotov. V tu chvíli přichází na řadu termodiagnostika budov, kdy s pomocí termokamery zkontrolujeme celý plášť vaší nemovitosti. Zaměříme se také na detaily, jako je kontrola topných těles nebo kontrola podlahového vytápění. A vzápětí odhalíme příčinu úniků tepla.

Nejčastěji úniky tepla vznikají kvůli nekvalitně provedené montáži oken, poškození parotěsných a tepelných izolací a leckdy odhalíme také poškozené tepelné izolace od hlodavců. To vše má řešení. Nemusíte ho přitom hledat sami – když najdeme závadu, poradíme vám s její nejrychlejší a nejefektivnější nápravou.

Kdy provádět kontrolu fasád

Kontrola fasád se dá provádět teoreticky kdykoliv. Ale i ty nejcitlivější přístroje nejlépe pracují v určitých ideálních podmínkách, jinak mohou být výsledná měření mírně zkreslená. K odhalení tepelných mostů a tepelných ztrát z obálky budovy je proto nejlepším obdobím podzim, zima a brzké jaro. Proč? Protože rozdíl mezi vnější a vnitřní teplotou by měl být okolo 15 °C, nemělo by být příliš jasno a ani příliš foukat vítr. Jen tehdy vám dáme skutečně pravdivou odpověď, jak na tom vaše fasáda je.

Co ještě umíme?

V DK Consult se specializujeme nejen na kontrolu fasád a odhalování úniků tepla, ale pomáháme také s řešením plísní v interiérech (a zejména s identifikací jejich příčin), kontrolujeme fotovoltaiku nebo provádíme kontrolní měření elektrických sítí a strojního vybavení. Naše přístroje jsou na špičkové úrovni, dokážou odhalit i začínající poruchu, najdou příčinu kondenzování vody na stěnách nebo s pomocí termokamery odhalíme zavzdušněné nebo zanesené radiátory. A pak poradíme, co s tím.