Chorvatsko je známé nejen pro oblázkové pláže a azurové moře

Dovolená u moře je snem mnoha Čechů, jedním z důvodů je, že sami moře nemáme. Oblázkové pláže a příjemné vlny Jadranu jsou jen některými z mnoha důvodů, pro jet autobusem, vlakem nebo autem do Chorvatska.

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací v Evropě. Je to místo, kde najdete úžasné pláže, drsné ostrovy, historickou architekturu a veškeré plachtění, které si můžete přát. Kromě trávení času na pláži a vodními sporty toho můžete v Chorvatsku dělat mnohem více. Chorvatsko je zemí mnoha možností.

Jděte se potápět

Díky chorvatské námořní historii je celé pobřeží poseté vraky lodí. Dva z nejpopulárnějších jsou Baron Gautsch (u pobřeží Rovinje) a Taranto (u pobřeží Dubrovníku). Nejlepší podmínky pro potápění jsou od května do listopadu (září a říjen budou teplé a méně rušné).

Navštivte Muzeum rozbitých vztahů

Nachází se v Záhřebu, toto muzeum je plné vzpomínek na neúspěšné vztahy mezi rodinnými příslušníky, přáteli a milenci. Položky na displeji zahrnují oblečení, šperky, ručně psané dopisy, fotografie a další nepředvídatelné předměty, jako jsou pupíky a staré čokoládové tyčinky. Každá položka má k sobě připojený příběh, některé vtipné, některé vnitřně trýznivé. Muzeum nabízí upřímný, neokázalý pohled na lidstvo prostřednictvím jeho neúspěšných vztahů.

Vydejte se na pěší túru

Od pobřežních procházek až po horolezectví až po pěší turistiku ve vnitrozemských kaňonech, kopcích a lesích, Chorvatsko má co nabídnout. Nejoblíbenějším pobřežním turistickým místem je národní park Mljet na ostrově Mljet. Ve vnitrozemí je nejoblíbenějším turistickým místem hora Medvednica nedaleko Záhřebu nebo v národním parku Risnjak. Další místa, která stojí za návštěvu, jsou národní park Brijuni (který je domovem 14 různých ostrovů), národní park Krka (který má krásné vodopády) a Paklenica (který má některé drsné kaňonové stezky). Počasí v Chorvatsku přeje túrám téměř po celý rok.

Jak sehnat ubytování?

Na webu ubytovanivchorvatsku.cz objevíte stovky možností ubytování. V nabídce jsou nejen v Chorvatsku oblíbené apartmány, ale také penziony a hotely.