Tipy pro malé koupelny

Může se zdát, že navrhnout malou koupelnu je složitý úkol s málo dostupnými možnostmi uspořádání, ale ve skutečnosti je to daleko od pravdy. Shromáždili jsme nápady, řešení, návrhy barev a tipy, abychom to dokázali. Tento článek vyvrací mýty a mylné představy o tom, co byste měli a neměli dělat, abyste vytvořili design, který je krásný i funkční. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, navrhování malé koupelny nebo toalety nemusí být o omezení počtu toaletních potřeb, příslušenství a koupelových produktů, které můžete umístit dovnitř. Níže uvedená řešení vám pomohou umístit vše, co potřebujete do malé koupelny, a vyhnout se nepřehlednému vzhledu.

Získejte kombinaci sprchy + vany

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda do malé koupelny zvolit sprchový kout nebo vanu, můžete mít obojí! Taková kombinace je praktickou a prostorově nenáročnou možností, která uspokojí všechny potřeby.

Upřednostněte vestavěné úložiště

Koupelnové umyvadlo může být nahrazeno nebo doplněno vestavěnými možnostmi, jako jsou nástěnné výklenky a falešné police. Například sprchový výklenek nebo falešné police podél vany vám umožní mít všechny koupelnové produkty po ruce, aniž by zaplňovaly omezený prostor.

Přidat úložiště za zrcadlem

Lékárničky možná nejsou v dnešní době tak populární jako dříve, ale je na čase je vrátit do módy. Skrytá odkládací plocha za zrcadlem je skvělým řešením pro zamezení nepořádku do malé koupelny.

Vyberte si dřez s velkou plochou

Tento typ umyvadla poskytne dostatek prostoru pro koupelnové produkty, které potřebujete mít po ruce, a dekorativní předměty , které chcete vystavit.

Nainstalujte podlahové až stropní skříně

Dlouhé a poměrně úzké skříňky táhnoucí se od podlahy až ke stropu opticky dodávají místnosti výšku a plní praktickou funkci velkého úložného prostoru, který se skvěle hodí do malé koupelny.

Vyberte si plovoucí toaletu

Montážní umyvadlo a závěsné klozety jsou často k vidění v nejmodernějších a nejsofistikovanějších koupelnách. Hlavní výhodou plovoucího umyvadla oproti tradičním volně stojícím kusům je, že místnost působí vzdušněji, protože nezabírá drahocennou podlahovou plochu.

Jak vybrat barvu do malé koupelny

Jedna z prvních věcí, která při zvažování návrhu malé koupelny vyvolává váhání, je výběr vhodné barvy stěn. Ve skutečnosti žádná barva není ze své podstaty nevhodná do menšího prostoru, ale je třeba vzít v úvahu množství a typ osvětlení v místnosti.

Malá koupelna v šedých tónech

Pokud má vaše koupelna dostatek přirozeného i umělého osvětlení, můžete si být jisti volbou tmavých barev stěn. Špatně osvětlené koupelny naopak sází na světlejší tóny, které prostor opticky zvětší, nebo můžete využít barvy odrážející světlo a teplé podtóny.

Hra s kontrastem kombinací tmavých a světlých barev se může stát střední cestou pro ty, kteří nemají v koupelně dostatek osvětlení, ale mají pocit, že celobílý design může prostor působit jednoduše a postrádat charakter.

Zdůraznění barvy

Výmalba všech stěn v jasných a nápadných barvách, jako je růžová, modrá nebo žlutá, nevyhnutelně přitahuje pozornost. Ale i když tyto barvy mohou rozzářit malý prostor, takové množství barev může být ohromující. Abyste se vyhnuli neuspokojivým výsledkům při hledání výjimečného designu, vyzkoušejte různé kombinace: natřete některé stěny nebo všechny, naneste matnou nebo reflexní barvu, nastavte geolokaci pro dosažení přesného denního světla .