Získejte energie na severu Čech za naprosto bezkonkurenční ceny ještě dnes!

Konkurenční boj mezi jednotlivými poskytovateli plynu a energií probíhal na denní bázi už dávno před energetickou krizí. Extrémní rozdíly, které ale vygenerovala právě krize na trhu, nakonec dokázaly dát tomuto souboji zcela odlišné, nové parametry.

Dnes už mohou být ceny mezi jednotlivými poskytovateli energií odlišné i v rámci jediného regionu. A naším cílem dnes bude sever Čech a místní energetické poměry.

Podle čeho hledat nejlevnější elektřinu?

Rozhodně byste měli v první řadě dát pozor na to, jak ideálně hledat opravdu nejlevnější dostupnou elektřinu. Možností máte celou řadu a jenom některé jsou přitom správné a vhodné pro vás. Porovnávače cen vám sice ukáží klasické porovnání a to, jaké ceny dodavatelé elektřiny nabízejí. Problémem ale může být zcela bez nadsázky to, že se můžete dostat do komplikací s udržitelnými a promo cenami. V tomto ohledu mohou nakonec vzniknout extrémně velké rozdíly mezi předpokládanou a finální cenou a vy se nestačíte divit.

Společnosti v Severních Čechách a jejich stabilita

Samotný sever je velice specifický tím, že sám disponuje spoustou kvalitního fosilního paliva, které využívá pro produkci tepla i elektřiny. Díky tomu mohou místní lidé získat mylný dojem, že zkrátka elektřina tady bude levnější. Ale jakýkoli dodavatel elektřiny Teplice musí respektovat nastavenou cenu elektřiny jako komodity. Co ale může dodavatel ovlivnit, to jsou jeho obchodní strategie a samozřejmě marže. Naštěstí se situace už poměrně uklidnila a ceny se postupně ale jistě dostávají zpátky na přijatelnou výši.

Jak je to ale s cenami plynu?

U plynu ale mohou být problémy o dost rozsáhlejší. Důvod je velice jednoduchý, právě fakt, že je plyn extrémně závislý na mezinárodním obchodě, dává místním firmám jenom pramalou šanci, jakkoliv ovlivnit vývoj cen a celé situace. Proto se tak mohou dodavatelé plynu dostat do pasti, kdy na jedné straně klienti požadují co nejnižší ceny, ale v rámci obchodního modelu a aktuální ceny plynu to prostě není možné. I zde se ale očekává, že ceny budou postupně klesat.