Palivové dřevo je levný a přirozený zdroj tepla. Kde ho můžete pořídit?

Dřevo představovalo pro člověka v minulosti jediný zdroj tepla. Jeho popularita neklesá ani v současné době. Dřevo představuje přirozený, velmi levný, spolehlivý a šetrný způsob vytápění a to jak pro přírodu, tak i pro naše zdraví. Hořící krb poskytuje estetický i pocitový zážitek. Velmi příjemný je pohled na tančící plameny a dobře se poslouchá i zvuk praskajícího ohně. To vše vnáší do domácnosti příjemnou a uklidňující atmosféru.

Palivové dřevo však poskytuje celou řadu dalších výhod.

Výhody palivového dřeva

Proč se palivové dřevo těší stále velké oblibě? Důvodů je hned několik.

  • Cenově přijatelná alternativa vytápění – v současné době stále roste cena plynu a elektrické energie. Dřevo představuje levnější variantu vytápění.

  • Ekologické hledisko – stále více lidí si uvědomuje nutnost ochrany životního prostředí a dřevo představuje ekologickou alternativu topení. Kromě toho se jedná o přirozený způsob vytápění. Dřevo patří mezi obnovitelné zdroje. Při jeho spalování se do ovzduší nedostává tolik škodlivin, jak v případě topení jinými druhy paliv.

  • Dřevo nabízí dobrou výhřevnost.

  • Palivové dřevo není náročné na skladování, snadno se s ním manipuluje.

  • Vytápění palivovým dřevem je velmi praktické. Nevyžaduje žádné počáteční náklady. Pokud si pořídíte krbová kamna nebo krb s vložkou, cena na ně vynaložená se vám brzy vrátí a to několikanásobně. Palivové dřevo je navíc snadno dostupné pro všechny.

Kde palivové dřevo objednat?

Prodej dřeva nabízí e-shop drevokarlovyvary.eu. V nabídce naleznete různé druhy topného dřeva. Vybrat si můžete jehličnaté nebo listnaté měkké druhy nebo druhy listnaté tvrdé – smrk, borovice, bříza, buk, dub, jasan, javor.

Chcete-li palivové dřevo obdržet v termínu, je potřeba jej objednat včas.