10 nápadů pro malou kuchyni

Vzhledem k tomu, že ne každý má touhu nebo si může dovolit bydlet v sídle, mnoho lidí naráží na problém najít ten správný design pro svůj malý dům nebo byt. Malý prostor by však nikdy neměl být překážkou toho, aby pokoj vypadal krásně a originálně. V tomto článku se zaměříme na malé kuchyně a podělíme se o pár nápadů a tipů, jak co nejlépe využít prostor kuchyně.

Vyberte správnou barvu

Výběr palety světlých barev je jedním ze způsobů, jak udělat malou kuchyň větší, než ve skutečnosti je. Prostor můžete také rozjasnit kouřově šedým barevným schématem. Díky lehčím materiálům bude vaše kuchyně vypadat prostorněji a vzdušněji. Pokud chcete být kreativní, můžete si pohrát s kontrasty výběrem světlejší barvy stěn a tmavší barvy kuchyňské linky.

Osvětlení

Krásné výrazné osvětlení může být skvělým doplňkem do malé kuchyně, která má vysoký strop. Pokud má však vaše kuchyně standardní strop, je lepší zůstat u integrovaného osvětlení. LED diody lze instalovat na strop a pod skříně. V kombinaci s bodovými světly poslouží jako pracovní osvětlení nezbytné pro vaši kuchyni.

Maximalizujte úložný prostor

Zlaté pravidlo malé kuchyně zní: „Pokud existuje byť jen malá šance, že tato věc může být použita jako sklad – měla by být použita jako sklad. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak proměnit každý kout v úložný prostor.

Skryjte spotřebiče

Přestože jsou velmi užitečné a výrazně usnadňují proces vaření, více spotřebičů umístěných na pracovní desce vytváří vzhled přeplněného prostoru. Aby vaše malá kuchyň vypadala úhledněji a sofistikovaněji, doporučujeme schovat spotřebiče do skříňky. Ve skutečnosti můžete lednici dokonce schovat, pokud se vám líbí vzhled vaší kuchyně tímto způsobem.

Ne vše je ale potřeba skrývat uvnitř zásuvek – pokud se rozhodnete pro živější barvy u spotřebičů, které vám leží na srdci, mohou vytvořit zajímavý kontrast k neutrálnímu barevnému schématu stěn a nábytku.

Použijte sklo

Dalším hackem, který pomáhá, aby se malá kuchyň zdála větší, jsou otevřené úložné prostory. Otevřené police místo horních skříněk jsou dobrou volbou, ale mohou být lapačem prachu. Řešením, které viditelně zvětší prostor vaší kuchyně a navíc vás ušetří starostí s prachem, jsou prosklené skříňky. Navíc je to skvělé místo pro uložení věcí, o kterých víte, že je budete těžko hledat v jiných úložných skříních.

Jídelna

Dokonalé řešení jídelního koutu v malé kuchyni závisí na tom, jak malá plocha ve skutečnosti je. Vzhledem k dostupnému volnému prostoru můžete svůj kuchyňský ostrůvek proměnit ve stůl nebo nainstalovat snídaňový bar. Pokud vaše malá kuchyně neumožňuje žádné z výše uvedených řešení, můžete si vybrat variantu, která šetří místo – plovoucí stůl.

A co nádobí?

Najdete u nás nepřeberné množství kompaktních myček navržených speciálně tak, aby se vešly do malých kuchyní. Další možností je umístit myčku do kuchyňského koutu nebo na konec vašich jednotek – využít prostory, které často bývají nevyužité. Pokud však vaše kuchyně nemá žádný prostor pro myčku, můžete se místo toho rozhodnout pro dvojitý dřez.

Více úložných řešení

Kompaktní nádoby a koše, které můžete umístit na police nebo regálové jednotky, nabízejí dobré řešení pro skladování koření nebo čerstvých bylinek. A několik kuchyňských organizérů pomůže zabránit chaotickému nepořádku ve volném prostoru na pracovní desce, díky čemuž bude vaše kuchyně vypadat uhlazenější a upravenější.

Ušetřete místo

Prostorově úsporné triky jsou pro malou kuchyň nezbytné. Instalace vysokých nástěnných jednotek podél jedné stěny je jedním z nejoblíbenějších řešení, které vám pomůže uložit všechny potřebné věci do skříně. Vysoké skříňky jsou však poměrně těžko dostupné, takže kuchyňský žebřík může být praktickým kouskem, který můžete zahrnout do svého designu.

Dalším oblíbeným hackem, který šetří místo, je pořízení skládacího nábytku do kuchyně. Skládací židle, stoly a žebříky lze snadno uložit do rohu, když se nepoužívají. Kromě toho jsou skládací kusy nábytku obvykle docela dostupné, což vám umožní ušetřit místo i peníze.

Výzdoba

Dekorativní předměty mohou být klíčovými prvky přitahujícími pozornost, které odvádějí pozornost od omezených rozměrů kuchyně. Vystavte své barevné nádobí ve skříňkách se skleněnou výplní nebo si vyberte živé taburety, které budou kontrastovat s neutrálním tématem celkového designu. Přidání rostlin je nutností pro vzdušný, svěží a prostorný vzhled.