Jaký designový styl ložnice vybrat?

Význam naší ložnice bychom neměli podceňovat. To je nezbytnou součástí každého obytného prostoru, místem, kde si odpočineme a načerpáme novou energii. Výběr stylu této místnosti bychom proto měli pečlivě promyslet. Shromáždili jsme informace o 10 nejoblíbenějších designových stylech ložnice. Postavte si svou ložnici a hrajte si s různými styly, abyste si vybrali svůj oblíbený.

Udělejte to moderní

Moderní styl ložnice se vyznačuje jednoduchostí, jasnými liniemi a lehkostí. Obvykle je navržen v bílé, černé nebo neutrální barvě. Pokud je váš dům zařízen v moderním stylu, rozhodně byste měli pokračovat v trendu v ložnici, aby byl celý prostor soudržný.

Útulná Loft Loft

V posledních několika letech se loftový styl zmocnil mnoha kaváren, kanceláří a obývacích pokojů. Proč to nevyužít v ložnici? Nejen, že může sloužit jako charakteristické rysy loftových interiérů (jako jsou zdi ze surových cihel, cementové podlahy, obnažené trubky a trámy), ale můžete také rozšířit svůj loftový styl do ložnice.

Ať už potřebujete rozšířit oblast, nebo jen chcete, aby každý její centimetr byl stylový, využijte svůj loft k oživení nápadů na design ložnice. Díky malebným žebříkům, chladným střešním oknům a zrcátkům se budete ve svém tichém koutě pod střechou cítit mimořádně pohodlně.

Klasika
Klasický design je bezpochyby vždy v trendu. Pastelové palety s nábytkem ve stylu pařížské šik a elegantní prvky výzdoby vytvářejí efekt útulnosti a luxusu. Tento trend nikdy nevyjde z módy.

Chill ve stylu Provence

Provence styl pochází z oblasti Provence na jihu Francie. Jedná se o velmi krásný slunný kraj s vlastním jedinečným kouzlem. Tento styl je mimořádně něžný a vyznačuje se pastelovými barvami, elegantním nábytkem (obvykle bílým nebo světlým), květinovými vzory, dekorem keramiky a porcelánu.

Prérijní styl

Pokud dáváte přednost jednoduchým liniím a geometrickým tvarům a váš koncept ložnice je minimalistický dekor s použitím přírodních materiálů, pak je prérijní styl něco, co byste mohli chtít vyzkoušet.

Přejít na rustikální

Rustikální styl, vyrobený ze srubových stropů, kamenných zdí nebo dřevěných podlah spolu s přírodními barvami, vytvoří ve vaší ložnici mimořádně útulné prostředí.

Skandinávský styl

Ložnice ve skandinávském stylu bude vypadat lehce, minimalisticky a elegantně. S dřevěným nábytkem, přírodními materiály, světlými barvami a nedostatkem koberců to bude přesně to, co je potřeba pro dobrý spánek.

Ložnice ve stylu Art Deco

Styl art deco je luxusní, okouzlující, šik a nespoutaný. Je vhodný pro lidi, kteří nehledají skromné ​​řešení. Určitě udělá silný dojem a nezklame ty, kteří se rádi předvádějí.

Středomořská ložnice

Dalším oblíbeným interiérovým designem je středomořský styl, který kombinuje tradiční, současné a moderní prvky. Tento styl, ovlivněný jihoevropskými zeměmi, využívá přírodní materiály jako dřevo, bavlnu a keramiku. Nejběžnější barevná schémata jsou jemná a krémová a používají různé odstíny žluté, pískové a modré tóny.

Minimalistický styl

Tento designový styl pomáhá najít krásu v jednoduchosti odstraněním všech nepotřebných detailů a ponecháním jen těch nejlepších. Jednoduché barvy a textury doprovázené přísnými liniemi vám pomohou vytvořit klidný stav mysli.