Potřebujete náhradní zdroj elektrické energie? Poradíme vám, podle čeho ideálně volit!

Elektrická energie je pro nás již neodmyslitelnou součástí každodenního života. I tak se ale může poměrně jednoduše stát, že se dostaneme do situace, kdy potřebujeme přísun takového proudu, ale bohužel se nám ho nedostává. V takovém případě můžeme využít mnohé náhradní zdroje.

Těch je poměrně velké množství. Odlišují je technologie, potřebné prostředky i výstupy které mají. A my se podíváme na to, podle čeho byste měli rozhodně vybírat právě vy.

Dvou versus tří fázové zásuvky

Zásadním rozdílem mohou být právě dvou a tří fázové zásuvky, které nejsou u každého stroje standard. Pro běžné užití do domácností a zahrad by nám měl stačit pronájem elektrocentrály, která má k dispozici právě onu dvoufázovou zásuvku. Pokud nám ale jde například o zdroj energie na stavbu, tak se už běžně potkáme s třífázovou zásuvkou pro silnější stroje, což může být komplikace, pokud jí nejsme vybaveni.

Odlišná technologie, odlišná výdrž

Dalším parametrem, který pro nás může být opravdu extrémně rozdílným, je právě samotná výdrž. Pokud se podíváme na bateriový záložní zdroj elektrické energie versus jakýkoliv spalovací, tak jsou pro nás výdrž opravdu velkým rozdílem. Na druhou stranu zase můžeme mít jiné preference, které spalovací zdroje jako jsou motorgenerátory dokáží kompletně odstranit z výběru. Pro různé technologie bychom tak měli vždy koukat na to, jaké mají vlastnosti, kapacity a jak velký provoz snesou. To může při rozhodování znamenat zásadní parametry.

Rozhodně si nechejte poradit!

Cenná rada může být tím nejlepším, co můžeme dostat. Možností, ze kterých můžete u standardních firem volit, je velké množství, a i zkušenější uživatel se v nich může ztratit. Kvalitní půjčovna elektrocentrál vám ale rozhodně dokáže mimo kompletního servisu nabídnout také poradenství. Určitě tak mějte vždycky již dopředu zjištěno, co všechno očekáváte, jaký bude nutný výkon, vybavení a také očekávaná doba provozu. To vše dohromady pak dá s odbornou radou tu nejlepší možnost, kterou budete moci zvolit. Proto se nikdy nebojte zeptat!