Prostorově úsporný nábytek

Snaha o minimalismus a rostoucí obliba studiových bytů vytváří poptávku po chytrém a kompaktním zařízení. Množství skládacích, transformačních a rozšiřitelných předmětů dostupných na trhu je tak velké, že je docela snadné se ztratit mezi poměrně nákladným nábytkem sousedícím s cenově dostupnými kusy. Do čeho se tedy vyplatí investovat? Pojďme to zjistit.

Rám postele s úložným prostorem

Když přemýšlíme o prostorově úsporném nábytku v ložnici, jako první nás napadne úložné prostory pod postelí. Lze je použít k uložení dek, peřin, lůžkovin a dalších předmětů. Některé z možností chytrého rámu postele dokonce zahrnují vnější police na vystavení knih nebo dekorativních předmětů.

Navrženo v Live Home 3D

Nezapomeňte, že úložné prostory se vejdou nejen pod manželské a manželské postele, ale i pod ty nejmenší postýlky. Pořiďte si postýlku s dalším úložným prostorem, abyste ušetřili místo v dětském pokoji nebo aby se cítili méně přeplněné.

Prostorově úsporný noční stolek

Další úsporou místa v ložnici je namontovaný noční stolek. Nahrazením běžného nočního stolku namontovaným získáte nejen chytré řešení pro omezený prostor, ale také získáte úhlednější a modernější design.

Skrytý toaletní stolek

Vestavěná skříň je variantou oblíbenou mnohými, a to z dobrého důvodu: taková skříň zanechá místnost prostornější a zároveň je funkční, protože se do ní vejde spousta oblečení. Lze jej však také upgradovat na ještě chytřejší a efektivnější kus nábytku, pokud do skříně vložíte skrytý toaletní stolek.

Stůl šetřící místo

Pokud potřebujete zařídit domácí pracovnu nebo studijní místo, ale nemáte pro to vyhrazenou místnost nebo nemůžete v určité místnosti pro tento účel vyčlenit dostatek čtverečních záběrů, může tento problém vyřešit nástěnný stůl. Nezabere mnoho místa a může sloužit jako dekorativní police, když se nepoužívá k určenému účelu.

Schodišťové zásuvky

Schody nemusí patřit k nejviditelnějším možnostem úsporného nábytku; existuje však alespoň několik způsobů, jak lze schody použít ke skladování. Za prvé, úložný prostor lze schovat pod schody a vejde se dovnitř celá šatní skříň. Druhým přínosem by byly schodišťové šuplíky, které lze použít jako prostředek pro uložení obuvi nebo jiných předmětů v závislosti na místnosti a potřebě.

Konferenční stolek a osmanské křeslo

Kromě malé zatahovací pohovky, kterou můžete kvůli prostorové efektivitě umístit do obývacího pokoje, může být konferenční stolek se skrytým nebo otevřeným úložným prostorem vhodnou investicí. Útulný otoman je nedílnou součástí moderního obývacího pokoje , přičemž do některých jeho variací se vejde i pár teplých přikrývek.

Nástěnný jídelní stůl

Při navrhování malé kuchyně běžně nechceme eliminovat žádný ze šikovných spotřebičů, které tvoří ohromné procento našeho každodenního pohodlí. Obyčejný nástěnný stůl je tedy chytrým a pohodlným řešením, zvláště pokud je doplněn kuchyňskými stoličkami, které lze zasunout pod jídelní stůl a ušetřit tak ještě více místa.

Rozkládací a skládací stoly

Existují další chytré typy jídelních a studijních stolů, včetně rozkládacích a skládacích předmětů. Rozkládací stůl zvětšuje svou velikost pomocí extra výsuvné části umístěné uprostřed. Skládací stůl lze složit na polovinu, takže je přenosnější a úspornější. Některé z dostupných možností lze dokonce složit do stěny a ponechat prostor zcela prázdný, když se stůl nepoužívá.

Police nad toaletou

Jako designové řešení působí tradiční skříňky a police nad toaletou trochu staromódně a objemně. Ale ne jejich modernizované verze! Stylové otevřené police visící nad toaletou nebo ozdobný žebřík umístěný za ní mohou uložit toaletní potřeby a nahradí tak skříňku, která zabírá mnoho prostoru v koupelně.

Chytrý věšák na oblečení

Nemáte místo na skříň v předsíni bytu? Žádný velký problém. Vyberte si věšák na oblečení pro zavěšení svrchního oblečení a uložení bot. Tento kus nábytku dělá vše, co potřebujete – vypadá efektně a šetří místo.

Skladovací košík

Prostorově úsporná funkce úložného vozíku spočívá v jeho víceúčelovém využití a přenosnosti. Může přepínat mezi funkcí nočního stolku, police na knihy v pracovně nebo kancelářské zóně pokoje, úložného prostoru pro koupelnové produkty atd. Snadné přemisťování po bytě vám umožní najít tu nejlepší polohu a účel vozíku na nějaký konkrétní okamžik.