Trendy interiérového designu 80. let

Chintz, pastely, otevřené kuchyně, preppy – popularita těchto a podobných interiérů domů v 80. letech není předmětem debat. Nejsou však předurčeny k úplnému zapomenutí. Mnozí se vracejí ve velkém stylu i nyní. Zůstaňte naladěni a zažijte tuto nostalgii po nedávné minulosti.

Je to příjemná příležitost, jak se vydat do paměti a inspirovat se implementací nových designových rozhodnutí do vašeho obytného prostoru. Historie se bezpochyby opakuje, tak proč nedoplnit moderní dispozice řešeními interiérového designu inspirovanými 80. lety?

Použijte pastelové barvy

Trendy interiérového designu 80. let byly výrazně ovlivněny náladou této epochy, takže výrazné tóny a jas se obvykle mísily s jemnými a elegantními liniemi a barvami. Pasteloví nadšenci nenašli nic špatného na vymalování celého domu světle modrou nebo zelenou barvou. Fialové a růžové doplňky byly také opravdu oblíbené.

Zvažte styl Memphis

Postupně boj proti minimalistickým designovým řešením přiměl lidi, aby si vybrali jasnější a zajímavější možnosti. Tak začalo tzv. rebelské hnutí v terénu. Neonová světla, velké vzory se zakřivenými hranami a podivné geometrické konfigurace nábytku – známé jako Memphiský styl – byly v osmdesátých letech vítané v domovech lidí.

Květinové přehozy

Jednoduché, ale stylové, zdobené, ale elegantní — takové povlečení v lidech vyvolávalo různé pocity. Na jednu stranu se tyto rostlinné vzory rozmístěné všude v domě mohly zdát trochu ohromující (a někdy lidé nemohli najít rovnováhu), ale pokud byla zachována harmonie, pokoje dosáhly pěkné magické nálady.

Závěsy nad postelí

Ti, kteří touží dosáhnout trendu domácích dekorací z 80. let, by si neměli nechat ujít postel s nebesy. To jistě dodá elegantní nádech každé ložnici. Volba byla provedena ve prospěch krásných modelů, ať už lehkých nebo těžkých.

Tropické tisky

Jak asi tušíte, vášeň pro květiny a rostliny se nemohla odrazit v uspořádání interiérů. Tapety, prostěradla, závěsy, ubrusy – stačí zvážit jednu z možností nebo jejich kombinaci, abyste dosáhli plnosti chutí a bohatosti tónů z vašeho okolí.

Těžké závěsy

Sady těžkých závěsů v sytých a zářivých barvách jsou něčím nenahraditelným pro člověka, pro kterého nejsou trendy interiérového designu 80. let jen vzpomínkou. Během této éry, která znovu nabírala na síle, byly závěsy obyčejně obří a do určité míry extravagantní. Zakrytím oken jimi lidé mohli vytvořit dokonalý prostor pro odpočinek a načerpání energie při spánku.

Krajkové závěsy

Krajkové varianty pro záclony byly často preferovány, i když jejich praktické výhody nebyly tak zřejmé ve srovnání s jinými alternativami. Něha a krása zároveň — to je jen jeden z důvodů, proč tento trend pokračuje i dnes.

Lakované skříně

Vše je o výběru materiálů pro vaši kuchyni. V dnešní době jsou velmi oblíbené minimalistické a stylové možnosti, jako jsou nerezové spotřebiče nebo žulové pulty. Ještě v 80. letech však království vládly lakové jednotky a čím lesklejší, tím lepší. S přihlédnutím ke zvláštnostem této povrchové úpravy místnost vypadala světlejší, protože se zvýšil odraz světla.

Zábavní centra

Dnešní technologický vývoj umožňuje lidem vychutnat si hudbu a filmy prostřednictvím vysoce kvalitních obrazovek, chytrých domácích zařízení nebo reproduktorů, které zvukem a hlasitostí vyrážejí dech. Kompaktní řešení jsou dnes populární, ale tehdy byla extrémně populární robustní a velká zábavní centra.

Stojany s CD

Kolekce cédéček byly opravdu působivé a místa k jejich uložení se neschovávala pod postelemi ani v obrovských obalech. Tuto možnost interiérového designu z 80. let lze přirovnat k regálům: pokud je věcí hodně, proč je neudržovat v pořádku a neukázat je?

Závěsné rostliny

Nezáleželo na tom, zda máte nebo nemáte zelený palec – kvalita a množství různých rostlin se může zdát ohromující, ale toto spojení s přírodou bylo doslova zdůrazněno v každé místnosti domu. Je to jako mít dnes ve svém obývacím pokoji TV s plochou obrazovkou. Pokud hledáte způsob, jak do svého domova vrátit styl výzdoby z 80. let, přidejte do kuchyně a obývacího pokoje nějaké závěsné rostliny.

Mosazné dekorace a kuchyňské nádobí

Jedním z materiálů, který jen tak neopustí, je mosaz. Jeho hřejivá a poněkud starožitná vizualizace dodává každému prostoru hodně charakteru. Vynikající je také kvalita a odolnost, takže je jasnou volbou pro nástěnné dekorace, kuchyňské linky nebo koupelnové zařizovací předměty.